İade işlemini nasıl yapabilirim?

Siparişinizin size ulaştığı günden itibaren 15 gün içerisinde ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile birlikte gelen faturanızın bir nüshasını ve iade formunu eksiksiz doldurarak MNG Kargo ile aşağıda belirtilen adresimize ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

İade adresimiz: “Aydoslu Yapı Malzemeleri İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. – Ekinciler Cd. Ertürk Sk. Onat Plaza No:4 Kavacık, 34810 Beykoz / İstanbul”.

İptal işlemini nasıl yapabilirim?
Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor ” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değilse iptal talebinizi “e-mail desteği” linkine tıklayarak ya da purpura@purpura.com.tr adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz. Siparişinizin durumunu ana sayfada yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol edebilirsiniz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için talebinizde iptal etme sebebinizi de belirtmenizi rica ediyoruz.

İade/iptal ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?
Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. İadeniz, ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde yapılacaktır. Taksitli ödemelerde geri ödemeler bankalar tarafından taksitlendirilerek yapılmaktadır.
İademi hangi adrese göndereceğim?

İade adresimiz: “Aydoslu Yapı Malzemeleri İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. – Ekinciler Cd. Ertürk Sk. Onat Plaza No:4 Kavacık, 34810 Beykoz / İstanbul”.

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
İade talebiyle gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanız ile birlikte gelen iade formunu eksiksiz doldurarak, MNG Kargo ile “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz.
Elime ulaşan ürün için değişim yapabilir miyim?
İnternet üzerinden satışı yapılan ürünlerin değişim yapılamamaktadır. Ürünü tarafımıza gönderdiğiniz takdirde, gerekli iade süreci başlatılacaktır.
Hangi ürünleri iade edemiyorum?
İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.

Bütün standart aksesuarları ile hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Montajı yapılmış ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri için iade faturası düzenlenmelidir.

Faturamı kaybettim ne yapmam gerekiyor?
purpura@purpura.com.tr adresine e-mail göndererek ya da canlı yardıma bağlanarak faturanızı talep edebilirsiniz.